Peptydy miedziowe odmładzają lepiej niż retinol? - No i pięknie
Jeśli medycyna estetyczna, to tylko bezpieczne zabiegi, choć oczywiście zarówno nowości, jak i sprawdzone technologie. Rozmawiam na blogu z wrocławskimi ekspertami z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii, fryzjerstwa, wizażu, makijażu. Ale nie tylko! Chcę trzymać rękę na pulsie wszystkich usług estetycznych, dlatego interesuję się także makijażem permanentnym, laseroterapią, stomatologią estetyczną i chirurgią plastyczną. Znajdziesz tutaj ciekawe rozmowy, które nie unikają trudnych pytań. Będę dla Ciebie recenzować zabiegi, pokazywać medycynę estetyczną we Wrocławiu czy kosmetologię od kuchni. I ostatnia sprawa, z pasją zajmuję się również codzienną pielęgnacją, podpowiadając, jakie rutyny są najbardziej korzystne dla skóry, ciała, włosów... Recenzuję konkretne kosmetyki, informując, jak możesz się w nie zaopatrzyć we Wrocławiu, także jeśli trzeba je zamawiać online. Skąd pomysł na bloga? Z branżą urodową jestem związana od ponad dekady, ponieważ zawodowo jestem ekspertem PR w dziedzinie health & beauty. Blog jest również troszeczkę moim powrotem do dziennikarstwa, ponieważ przez ponad 10 lat byłam dziennikarką radiową i prasową. Uwielbiam szukać informacji, dociekać prawdy, drążyć temat. Równolegle opowiadam o swoich doświadczeniach urodowych na profilach społecznościowych. Mój cel? Na blogu "No i pięknie" zbieram dla Ciebie wszystkie ważne i potrzebne informacje dotyczące urody. Koncentruję się na lokalnych usługach, bo uważam, że medycyna estetyczna we Wrocławiu czy kosmetologia powinna mieć swoje oddzielne miejsce w sieci. Jeśli coś szczególnie Cię interesuje, a jeszcze się tym nie zajęłam, napisz do mnie. Będę zachwycona!
zabiegi Wrocław, medycyna estetyczna Wrocław, peelingi Wrocław, mezoterapia Wrocław, manicure Wrocław, makijaż permanentny Wrocław, wypełniacze Wrocław, zmarszczki, zabiegi na twarz, cellulit Wrocław, dermatolog Wrocław, zabiegi odmładzające, pięlęgnacja skóry, antyoksydanty
961
post-template-default,single,single-post,postid-961,single-format-standard,bridge-core-2.2.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-29.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-236

Peptydy miedziowe odmładzają lepiej niż retinol?

NIOD Copper Amino Isolate Serum peptydy miedziowe

Peptydy miedziowe odmładzają lepiej niż retinol?

2021 będzie u mnie rokiem peptydów miedziowych. Zaczęłam je wprowadzać do pielęgnacji jeszcze w starym roku i dużo sobie po nim obiecuję. Dlaczego? Wystarczyło mi to jedno zdanie: badania kliniczne pokazują, że peptydy miedziowe zwiększa produkcję kolagenu w skórze bardziej niż retinol czy witamina C! No dobra, to drugie było równie ważne: peptydy miedziowe nie mają działania drażniącego. Jako posiadaczka zaleczonego trądziku różowatego muszę na substancje drażniące bardzo uważać i jestem prawdziwym odkrywcą substancji anti-aging, które są bezpieczne dla skór wrażliwych, rumieniowych, ale też mieszanych i łojotokowych.

Peptydy miedziowe odmładzają i uspokajają

Stąd moje nadzieje i zachwyt nad peptydami miedzi, które w INCI oznaczane są jako Copper tripeptide-1. Bezpieczne dla skór wrażliwych peptydy miedziowe GHK-Cu mają klinicznie potwierdzone działanie przeciwstarzeniowe. Są dowody, że poprawiają elastyczność, zagęszczają i pogrubiają skórę, redukują zmarszczki, ujednolicają koloryt. Sprawdzano nawet histopatologicznie i okazało się, że faktycznie peptydy miedziowe zwiększają proliferacje keratynocytów, czyli przyspieszają odnowę żywej warstwy naskórka. Jednocześnie mają działanie przeciwzapalne i to do tego stopnia, że mogą zastępować leki typu NLPZ w leczeniu stanów zapalnych skóry. A jak wiadomo trądzik różowaty vel rosacea jest przewlekłą formą stanu zapalnego skóry. Aby nie dochodziło do zaostrzeń należy skupiać się na prawidłowej pielęgnacji, bogatej w składniki przeciwzapalne.  I tutaj wyciszające stany zapalne peptydy miedziowe mogą sprawdzić się doskonale.

Peptydy miedziowe na rany i blizny

Peptydy miedziowe zauważono po raz pierwszy w latach 70-tych, wtedy wyizolowano je z ludzkiego osocza. Ich część GHK znajduje się w różnego rodzaju płynach ustrojowych, o których nie przepadamy mówić, np. w moczu, ślinie i w osoczu. Badania nad GHK i połączeniem z Cu trwają mniej więcej tyle, ile ja mam lat. Na początku trójpeptyd miedzi wykorzystywano przede wszystkim do gojenia ostrych i przewlekłych ran. Okazało się bowiem, że peptydy miedziowe przyspieszają ziarninowanie i zasklepianie ran, aktywują fibroblasty i komórki macierzyste, zwiększają angiogenezę i nadzorują produkcję zdrowego kolagenu, co jest ważne dla procesu gojenia ran i wytwarzania prawidłowej blizny. W badaniach na ludziach wykazano, że zastosowanie żelu z peptydem GHK sprawia, że gojenie jest aż 3 razy szybsze.

Copper  tripeptide-1 w pielęgnacji

Dopiero jednak w 21. wieku  zrobiła się moda na miedziowe peptydy w pielęgnacji. Boom zaczął się, gdy w 1998 roku opublikowano wyniki badań, porównujące działanie witaminy C, tretynoiny i trójpeptydu miedziowego na skórę. Wygrał peptyd miedziowy, zwiększając w ciągu miesiąca produkcje kolagenu o 70% (witamina co 50%, tretynoina 40%). Prawdą jest, że dużych badań klinicznych na temat GHK-Cu w pielęgnacji skóry jest wciąż niewiele. Poza tym pojawiają się informacje, że peptydy miedziowe stymulują wzrost włosów. I o ile może to być dobre w leczeniu łysienia, o tyle u kobiet wzmacnianie włosków na twarzy – to nie jest to, co misie lubią najbardziej. Zobaczę. Najwyżej odpalę swojego domowego IPL-a do depilacji. Który produkt z peptydami miedzi wybrałam?

Copper Amino Isolate Serum 2:1 w skrócie CAIS2

Zdecydowałam się na serum przeciwzmarszczkowe NIOD z kompleksem miedzi i 1% GHK o nazwie Copper Amino Isolate Serum 2:1 w skrócie CAIS2.Serum jest zapakowane w dwie buteleczki, zawarte w nich składniki mieszasz przed pierwszym użyciem. W pierwszej buteleczce jest niebieski proszek, to tutaj znajdują się kompleksy miedziowe. Druga buteleczka zawiera płynny aktywator izolatów miedzi. Podoba mi się, że produkt jest przygotowywany bezpośrednio przed użyciem, mam poczucie że jest świeże i super-aktywne. Jeśli to marketingowy chwyt, to na mnie działa! Po zmieszaniu składników serum jest aktywne przez 6 miesięcy, nie wymaga przechowywania w lodówce czy specjalnego pH. Jest stabilne i łatwe w użyciu.

To druga generacja tego produktu, który wcześniej w formule CAIS miał w sobie tylko peptydy miedziowe w formule GHK-Cu. Wtedy trzeba było stosować ten produkt tylko na skórę o neutralnym pH, teraz odczyn kompletnie nie ma znaczenia, bo NIOD zrobił ciekawy miks w serum CAIS drugiej generacji. Mamy 2% czystego tripeptydu GHK, którego po zmieszaniu z jonami miedzi w 1% zamienia się w GHK-Cu, a pozostały 1% nadal ma formę GHK. GHK-Cu działa przede wszystkim pronaprawczo, a GHK prokolagenowo. Do tego dodano jeszcze inne formuły wspierające syntezę kolagenu: Tripeptyd-29, Acetylotetrapeptyd-2 i Trifluoroacetylotropeptyd-2.  Ochronę dla peptydów stanowi glikogen roślinny, a penetrację skóry przez składniki aktywne ułatwia Myristoyl Nonapeptide-3.  Bardzo to wszystko mądre, przez co jeszcze bardziej rośnie moje przekonanie, że to niebieskie wodniste serum to cud technologii.

Wskazówki. Jak używać serum z peptydami miedziowymi?

  • Serum CAIS2 nakładam jako pierwszy krok pielęgnacji na oczyszczoną skórę, a następnie stosuję serum z kwasem hialuronowym – akurat też NIOD MMHC, ale może to być dowolne inne serum nawilżające z kwasem hialuronowym, na to oczywiście krem z filtrem UV i gotowe.
  • Niebieskie serum od NIOD jest dość rzadkie, wystarczą więc 3-4 krople na twarz i szyję. Wchłania się to błyskawicznie i nie zostawia żadnego filmu czy koloru na skórze.
  • Przez pierwsze kilka użyć sprawia wrażenie, jakby lekko przesuszało skórę, ale to uczucie mija. Bardzo szybko odczułam, że skóra jest bardziej napięta.
  • Peptydowe serum można stosować też bez przeszkód nawet na powieki, ale ja zostawiłam sobie to na drugi etap, bo najpierw postanowiłam przetestować peptydy miedziowe na twarzy.
  • Ważna sprawa jest taka, żeby nie łączyć peptydów miedzi z kwasami, czyli przed nie stosujemy środków myjących czy toników np. z kwasem glikolowym czy salicylowym. Po natomiast również nie aplikujemy żadnych formuł kwasowych AHA, BHA czy PHA. Co prawda czytałam, że można odczekać kwadrans i próbować, ale ja nie jestem fanką takich eksperymentów, ponieważ kwas może osłabić działanie serum z peptydami. Po co mi to?

O działaniu niebieskiego serum na skórę powiek i wokół oczu będę informować na Instagramie.


Masz pytania?
Szukasz konkretnych zabiegów czy kosmetyków?
Potrzebujesz sprawdzonych informacji?
Napisz do mnie, zajmę się tym.